Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

20 października Europejski Dzień Seniora w mieszkaniach chronionych

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-10-27 08:04:03

20 października, w piątkowe popołudnie w mieszkaniach chronionych podopieczni świętowali Europejski Dzień Seniora. To doskonała okazja, aby przypomnieć, jak ważną częścią społeczeństwa są osoby starsze. To seniorzy przekazują młodym pokoleniom swoją mądrość, są najlepszymi przyjaciółmi wnuków i ich mentorami. Osoby w wieku podeszłym stanowią niezwykle liczną grupę społeczną.
Jak co roku w mieszkaniach chronionych, wszyscy seniorzy spotkali się przy słodkim poczęstunku, aby wspólniświętować ten dzień.
Dla każdego ź naszych seniorów przygotowano drobne upominki, a seniorkom wręczono kwiaty. Nie brakowało rozmów z uśmiechami na twarzy, wspomnień z lat młodości, a także refleksji nad rolą, jaką w naszym społeczeństwie pełnią osoby starsze.

Doświadczenie seniorów, ich wiedza, jest wielkim potencjałem, którego wykorzystanie stanowić może szansę dla osób młodszych, słabszych, zależnych.
Zachęcamy osoby starsze do podejmowania inicjatyw, aktywności w ramach funkcjonujących jednostek powołanych na potrzeby osób starszych, bezinteresownego wspierania w ramach pomocy sąsiedzkiej, zgłaszania pomysłów, których realizacja może ulepszyć funkcjonowanie seniorów.
„Nie bójmy się jesieni - wszak ona złota jest".
Wszystkim seniorom składamy najlepsze życzenia!