Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

„A gdy zabłyśnie gwiazda w błękitnej dalekości będziemy z sobą dzielić opłatek – chleb miłości”

Dodano przez MOPS Kalisz, 2020-01-02 10:48:53

    Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei i miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym wsparcia i opieki. Pracownicy i mieszkańcy mieszkań chronionych i schronisk dokładają starań,aby Święta Bożego Narodzenia przebiegały jak każdego roku w miłej, ciepłej i domowej atmosferze.
    Z tej okazji w dniu 19.12.2019r świąteczna i rodzinna atmosfera towarzyszyła wieczerzy wigilijnej zorganizowanej dla mieszkańców mieszkań chronionych i schronisk. W uroczystości brali udział również zaproszeni goście. Wszystkich przybyłych przywitała kierownik Działu Interwencji Kryzysowej – Izabela Abkowicz. Zgodnie z wieloletnią tradycją święta rozpoczęto od wspólnej modlitwy z udziałem ks. Sylwestra Sowizdrzała ze Zgromadzenia Zakonnego Małe Dzieło Boskiej Opatrzności „Orioniści”. Nie mogło zabraknąć życzeń, które Pani Dyrektor Eugenia Jahura złożyła wszystkim uczestnikom życząc spokojnych i radosnych świąt, podkreśliła wyjątkowość wspólnoty mieszkańców oraz wzajemnie udzielanego sobie wsparcia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i biesiadowali przy świątecznym stole nucąc kolędy.
    Na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw dzięki szczodrości naszych sponsorów. Nie zabrakło również skromnych upominków dla najmłodszych, za co bardzo serdeczne milusińscy dziękowali Mikołajowi.
 
    Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom za mile spędzony czas. Korzystając z okazji pragniemy złożyć wszystkim życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2020!