Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Aktywni Seniorzy w Klubie Integracji Społecznej

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-06-16 15:14:06

Szacunek do życia w wymiarach moralnych i społecznych oraz Jakość życia Seniorów w sferze norm i wartości to: tematy kolejnego spotkania Aktywnych Seniorów, które zorganizowano w Klubie Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w dniu 12 czerwca 2017 r.
Przed rozpoczęciem dyskusji Seniorzy obejrzeli film pt. ”W pogoni za szczęściem”.

Film ten opowiada prawdziwą historię drogi do szczęścia, drogi, na której los nieustannie stawia przeszkody. Film opowiada o rozpadzie rodziny, o trudach samotnego wychowywania dziecka, o bezrobociu, biedzie, bezdomności i wielu innych życiowych problemach...

Główny bohater filmu wraz z pięcioletnim synem tułając się po schroniskach dla osób bezdomnych zmaga się z wieloma przeciwnościami losu.
Życie głównego bohatera jest lekcją jak radzić sobie z problemami i dążyć
 do lepszego życia. Bohater filmu podejmując różne próby przezwyciężania trudności życiowych wciąż wierzy, że upór, praca i troska o dobro własnego dziecka muszą odmienić los. Film uczy widzów wytrwałości. Udowadnia, że tak wiele zależy od nas samych, że drogą do szczęścia jest zaduma nad nieprzemijającymi wartościami, zaduma nad kruchością życia.
Bohater filmu samotnie wychowując syna zachęca go, aby w życiu kierował się zasadą: „Nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie potrafisz. Masz jakieś marzenia? Spełniaj je. Ludzie mówią, że się nie da, kiedy sami czegoś nie potrafią. Chcesz czegoś – to walcz i już”

 Film przysporzył wiele wrażeń i wzruszeń. Po jego obejrzeniu seniorzy, których
w życiu los także różnie doświadczał dyskutowali o tym, czym dla nich jest szczęście: dobre zdrowie, pieniądze, kariera, miłość, rodzina, poczucie przynależności czy troską o dobro kogoś bliskiego ?
Seniorzy wspólnie stwierdzili, że jakość życia zależy od stawianych sobie samemu celów i dążenie do ich realizacji.