Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Aktywni Seniorzy z Kalisza na Wielkopolskiej Paradzie Seniorów w Poznaniu.

Dodano przez MOPS Kalisz, 2018-06-05 11:07:54

    W sobotę 2 czerwca 2018r. Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej, działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu razem z przedstawicielami Kaliskiego Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Osiedlowych Klubów Seniora oraz z uczestnikami Uniwersytetu III Wieku w Kaliszu wzięli udział w Wielkopolskim Spotkaniu Seniorów w Poznaniu.
    Było to wyjątkowe spotkanie ludzi starszych zamieszkujących teren Wielkopolski, gdyż mogli w nim uczestniczyć przedstawiciele 31 Gminnych i Miejskich Rad Seniorów działających w województwie wielkopolskim.
    O godzinie 12:00 z wieży ratuszowej rozbrzmiał hejnał, który był sygnałem do rozpoczęcia marszu w ramach oficjalnego otwarcia Poznańskiej Parady Pokoleń.
    Trasa barwnego korowodu Wielkopolskich Seniorów, w tym także Seniorów reprezentujących miasto Kalisz wiodła do parku w Starym Korycie Warty, gdzie na uczestników czekały kolejne atrakcje, w tym m.in. : warsztaty i koncerty mające na celu integrację pokoleń. Seniorzy mogli spróbować swoich sił w gwarze młodzieżowej, a młodzi - spotkać się z idolem młodzieży – Dawidem Kwiatkowskim.
Na scenie nie zabrakło występów i pokazów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się koncerty Eleni i Dawida Kwiatkowskiego.
    Kaliscy Seniorzy, bardzo zadowoleni, chociaż troszkę zmęczeni upałem, późnym popołudniem wrócili do Kalisza autokarem zapewnionym przez Urząd Miejski w Kaliszu.