Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej – uczestnikami II Kaliskiej Senioriady

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-09-25 14:39:16

    Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej uczestniczyli w II Kaliskiej Senioriadzie.

 Senioriada rozpoczęła się w dniu 15 września przekazaniem osobom starszym kluczy przez Wiceprezydenta Miasta Kalisza Mateusza Podsadnego. Następnie Seniorzy barwnym korowodem przeszli do Domu Pomocy Społecznej gdzie odbył się piknik integracyjny seniorów.     Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej bardzo ochoczo uczestniczyli w wielu przygotowanych przez miasto i Radę Seniorów bezpłatnych atrakcjach.
    Oferta Senioriady była bardzo bogata i ciekawa. Seniorzy przede wszystkim mogli się spotkać i spędzić kilka dni aktywnie, rozwijając swoje pasje, sprawdzając kondycje i zdrowie, a także skorzystać z edukacji i porad na temat zasad bezpieczeństwa.
    Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej zwiedzili Centrum Kaliskich Legend i Baśni oraz lokacji Miasta Kalisza w Baszcie Dorotce oraz Skarbiec Bazyliki Św. Józefa. Następnie mieli okazję bliżej poznać Kalisz podczas przejażdżki zabytkowym autobusem. Starsze Panie korzystajace z pomocy Klubu Integracji społecznej uczestniczyły także w warsztatach kulinarnych oraz w warsztatach z rękodzieła artystycznego. Senioriadę Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej zakończyli chętnym udziałem w uroczystym balu zorganizowanym w Ośrodku Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.