Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

AKTYWNI SENIORZY Z KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W RUSSOWIE

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-05-06 08:41:46

    Osoby starsze uczestniczące w grupie wsparcia Aktywny Senior z Klubu Integracji Społecznej chetnie korzystają z uroków życia i ochoczo zwiedzają różne ciekawe miejsca w regionie kaliskim.

    Nasi Seniorzy tym razem w dniu 26 kwietnia 2019r zwiedzili dworek w Russowie - Izbę Pamięci Marii Dąbrowskiej, która spędziła w tym domu dzieciństwo i młodość i do końca życia podkreślała swoje kaliskie korzenie.
    Obiekt w Russowie obecnie jest oddziałem Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. W budynku zrekonstruowano pomieszczenia z domu rodzinnego pisarki : pokój panieński, sypialnię, salon, kuchnie. Skansen Etnograficzny w Russowie ulokowany jest w obrębie parku, przy dworku prezentowane są zabytki budownictwa ludowego tworzącego zagrodę chłopską z końca XIX wieku.
Nasi Seniorzy zwiedzili już zamek Czartorystkich i Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie, Muzem Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Muzeum Historii Szczypiorna, Muzeum Przemysłu w Opatówku i Muzeum w Góreczniku. Russów - zawiązany z Mariią Dąbrowską to kolejne miejsce historyczne, które Seniorzy mogli podziwiać. Seniorka - Pani Iwona, która przeczytała wszystkie „Dzienniki” Marii Dąbrowskiej wraz z przewodnikiem po Muzeum opowiadali uczestnikom wycieczki wiele ciekawych historii z życia pisarki.
Zwiedzanie sprawiło osobom starszym dużo radości. Uczestnicy bawili się doskonale jednocześnie wypoczywając w urokliwym parku otaczającym Dworek Marii Dąbrowskiej.