Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

AKTYWNOŚĆ KALISKICH SENIORÓW W GOŁUCHOWIE

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-05-29 08:32:35

Klub Integracji Społecznej w ramach działań wspierających osoby starsze, objęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu zachęca seniorów do aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej.

W dniu 23 maja 2017 r. zorganizowano wycieczkę Seniorów do Gołuchowa.
Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu mieli okazję
zwiedzić Zamek w Gołuchowie, który jest jedną z największych atrakcji Wielkopolski i jednym z najpiękniejszych zamków w całej Polsce. Zamek został wzniesiony w latach 1550-1560
Kaliscy Seniorzy obejrzeli kolekcję dzieł sztuki, w tym kolekcję obrazów, ekspozycję, zabytkowych mebli i unikatowych waz antycznych zgromadzonych przez Księżną Izabellę Czartoryską. Gołuchowski zamek od roku 1951 jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Seniorzy po zwiedzeniu zamku długo spacerowali po krajobrazowym parku - arboretum, które jest jednym z najstarszych i największych ogrodów założonych w stylu angielskim. Obszar parku zajmuje aż 162 ha. Na jego terenie rosną ciekawe, egzotyczne gatunki drzew, jak jodła grecka czy sosna himalajska. Park liczy około 80 000 drzew z czego 262 okazy mają wymiary pomnikowe.

Jednodniowa wycieczka nie pozwoliła na poznanie wszystkich atrakcji Gołuchowa.

Jednak dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej była bardzo mile, atrakcyjnie i aktywnie spędzonym dniem. Zwiedzanie ciekawych miejsc, spacery i inne atrakcje robią wiele dobrego. Wycieczki zmuszają starszego człowieka do aktywności społecznej, dają poczucie zmiany i odmłodzenia. Można powiedzieć także, że koją samotność.

W drodze powrotnej pomimo fizycznego zmęczenia, każdy z uczestników upominał się o zorganizowanie kolejnej wyprawy... .