Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

AKYWNI SENIORZY z Klubu Integracji Społecznej gościli w Pleszewie

Dodano przez MOPS Kalisz, 2020-03-03 08:55:49

    Osoby starsze z grupy wsparcia pn.Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej uczestniczyły w wizycie studyjnej do instytucji i organizacji wspierających Seniorów w Pleszewie, którą zorganizowali pracownicy socjalni MOPS Krystyna Krzywda, Marcin Wasela i Mirosław Maruszewski, który jednoczesnie jest znanym społecznikiem w Pleszewie.
Pierwszym punktem programu wizyty studyjnej była wizyta w Starostwie Powiatowym.
    Seniorzy mieli okazję poznać urząd i obejrzeć przedstawioną przez Pana Roberta Czajczyńskiego – urzędnika powiatowego interesującą prezentację na temat powiatu pleszewskiego obrazującą działalność urzędu, zabytki, ciekawe miejsca ziemi pleszewskiej, strukturę ludności i lokalne innowacje. Ponadto zwiedzając poszczególne biura w Wydziale Geodezji Kartografii Seniorzy mieli okazję zobaczyć hisoryczne, zabytkowe mapy z XIX wieku.
    Nastepnym puktem wizyty studyjnej było Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, gdzie uczestnicy wycieczki na zaproszenie tej organizacji mieli okazję poznać z bliska funkcjonowanie Senioralnego Centrum Wolontariatu (SCW) w Pleszewie, które jednocześnie prowadzi Biuro Pośrednictwa Wolontariatu (BPW).
    Senioralne Centrum Wolontariatu mieści się w Pleszweie, przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 i realizuje projekty, w których uczesticzy 100 seniorów (w wieku 55+) oraz 20 koordynatorów, wolontariuszy z organizacji i instytucji powiatu pleszewskiego. Centrum łączy osoby potrzebujące pomocy z tymi, którzy chcą jej udzielić.
Nasi Seniorzy zachwycili się działalnością Centrum Wolantariatu, zainteresowali się wolontariatem międzypokoleniowym, o którym z pasją opowiadały Panie: Lucyna Roszak, Emilia Golińska i MarikaWłodarczyk
    Przedstawicielka pleszweskich Seniorów Pani Teresa Lisiak wraz z Animatorką Centrum zorganizowała dla naszych kaliskich Seniorek warsztat biżuteryjny. Każda z Pań miała okazję wykonać dla siebie niepowtarzalną biżuterię według własnego gustu i projektu.
    Panie własnoręcznie głównie wykonywały kolczyki, co okazało się wcale nie takie trudne, a sprawiło im wiele radości.
    To był bardzo ispirujący dzień. Trzeba przyznać, że miasto Pleszew jest bardzo przyjazne.
Na koniec naszej wyprawy odwiedeziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta, które pokazał nam i o którym opowiedział Pan Ireneusz Stefaniak kierownik tej placówki.
    W podziękowaniu za gościnę Pani Jadwiga Piątek z Klubu Integracji Społecznej przekazała Senioralnemu Centrum Wolontariatu własnoręcznie uszytą maskotkę i wykonaną przez siebie kartkę okolicznościową.
    Dziękujęmy gospodarzom za bardzo miłe przyjęcie i zaproszenie do kolejnych wizyt. Z przyjemnością skorzystamy z kolejnego zaproszenia, bo warto uczyć się czegoś nowego od innych, szczególnie od praktyków.