Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Chrońmy dzieci-profilaktyka przemocy

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-11-06 09:51:16

W najbliższym czasie ruszają zajęcia z zakresu profilaktyki przemocy dla dzieci przedszkolnych, które prowadzone będą w przedszkolach przez dwóch trenerów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu (psychologa i pracownika socjalnego).
Warsztaty choć prowadzone w formie zabawy mogą przyczynić się do wczesnego rozpoznawania przez same dzieci sytuacji trudnych i nauczyć właściwego reagowania na nie. Ważne jest aby dzieci zwracały się do dorosłych o pomoc i umiały mówić o trudnej dla nich sytuacji na jak najwcześniejszym etapie. Istotne jest również, aby wiedziały, że maja prawo mówić „nie” w sytuacjach niepokojących , umiały stosować tzw. bezpieczne zasady oraz szukać pomocy. Celem zajęć jest również psychoedukacja z zakresu rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji przez dzieci.
Rozwijanie świadomości swoich emocji i nauka radzenia zwłaszcza z trudnymi uczuciami np. złością pomoże dzieciom lepiej funkcjonować w grupie i przyczyni się do wzmocnienia pozytywnych kontaktów z rówieśnikami.