Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Dostępne bezpłatne kursy języka polskiego. Fundacja Migrant Point zaprasza do zapisów

Dodano przez MOPS Kalisz, 2024-04-24 08:35:45

Dostępne bezpłatne kursy języka polskiego. Fundacja Migrant Point zaprasza do zapisów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu informuje, że Fundacja Migrant Info Point zaprasza na darmowe szkolenia z języka polskiego w pierwszej kolejności dla osób posiadających status UKR.

Jak zapisać się na kurs języka polskiego?
Pierwszym krokiem jest zapisanie się przez link na stronie internetowej (https://forms.office.com/e/uBQtqymn0g) na listę oczekujących. Kilka razy w roku do całej listy oczekujących wysyłamy w tym samym momencie na podany adres e-mail wiadomość z zaproszeniem na konkretne  kursy. Wtedy obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Jak najszybciej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy z wiadomości. Potem następuje krótka rozmowa telefoniczna, w czasie której sprawdzamy poziom językowy osób, które zapisały się na kurs i przydzielamy do odpowiedniej grupy. Nasze zajęcia ruszają zazwyczaj w styczniu, kwietniu i wrześniu, ale czasem mamy też dodatkowe kursy.  Grupy dzielimy na słowiańsko- i niesłowiańskojęzyczne.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udostępnia link grzecznościowo, wszelkie pytania i zgłoszenia proszę kierować do Fundacja Migrant Info Point - https://migrant.poznan.pl/