Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Dzień Dziecka 2019 roku

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-06-04 10:17:20

    Pracownicy socjalni wraz z asystentami rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu podjęli wspólną inicjatywę i w dniu 25 maja 2019 roku zorganizowali dla 20 dzieci z rodzin korzystających z pomocy tutejszego Ośrodka imprezę z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
    W tym dniu zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek. Dzień rozpoczęliśmy od Rezerwatu Zawodzie, który to dzieci z zachwytem i radością zwiedzały, a wstęp zapewniło Muzeum Okręgowe w Kaliszu. Niebywałą atrakcją był przejazd ulicami Kalisza zabytkowym autobusem, dzięki uprzejmości Zarządu Kaliskich Linii Autobusowych. Podziw dzieci wzbudziła wiedza jaką posiada przewodnik PTTK, który sprawował bezpośrednią opiekę turystyczną. Na zakończenie wizyty na kaliskim Zawodziu dzieci wraz z opiekunami otrzymały przepyszny słodki poczęstunek w postaci pączków przekazanych przez Cukiernię „Joanna” z Godziesz. Następnie wszyscy udali się na spacer kaliskimi ulicami, podczas którego podziwialiśmy piękno naszego miasta Kalisza przez pryzmat fantastycznych zabytków. Po dniu pełnym wrażeń pozostał tylko czas na małe co nieco, czyli smaczne przekąski z Restauracji McDonald oraz upominki dla naszych dzieci. Nieskrywana radość i uśmiech uczestniczących w imprezie dzieci, zadowolenie rodziców utwierdził pracowników socjalnych oraz asystentów w ważności realizacji zamierzonej inicjatywy oraz niezwykłej wartości jaką ze sobą ona niesie.
    Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektor Muzeum Okręgowego w Kaliszu, Zarządu Kaliskich Linii Autobusowych, Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego w Kaliszu, a także Restauracji McDonald i Cukierni „Joanna” z Godziesz, gdyż to właśnie dzięki ich zaangażowaniu dzieci mogły skorzystać nieodpłatnie z przygotowanych dla nich atrakcji.