Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Dzień Pracownika Socjalnego

Dodano przez MOPS Kalisz, 2016-11-25 13:27:02

W listopadzie obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. 23.11.2016 r. z pracownikami socjalnymi spotkała się w urzędzie wojewódzkim wicewojewoda Marlena Maląg.

Wicewojewoda podziękowała pracownikom socjalnym za ich pracę i zaangażowanie - Wiem, że niejednokrotnie państwa praca jest bardzo trudna. Życzę zatem, by trudne pomaganie innym w dobrym przejściu przez życie było dla państwa satysfakcjonującym i niosącym spełnienie zajęciem. Wręczyła także sześciu tegorocznym laureatom nagrody przyznane przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej za wybitne osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej.

Podczas spotkania, o pracy pracownika socjalnego opowiedziały osoby, które na co dzień pracują z osobami potrzebującymi wsparcia. Swoimi doświadczeniami podzieliły się: Magdalena Wieczorek - pracownik socjalny Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, Ewa Krzyżoszczak - pracownik socjalny Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mały Dworek” w Łaszczynie, Justyna Grygorcewicz - kierownik działu Opiekuńczo-Terapeutycznego Domu Pomocy Społecznej Piłka w Zamyślinie oraz Marta Osika - pracownik socjalny Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. 

Uroczystość uświetnił występ muzyczny kwintetu akordeonowego Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.