Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

DZIEŃ SENIORA

Dodano przez MOPS Kalisz, 2016-10-24 10:03:26

   W kalendarzu znaleźć można 4 daty, które stanowią okazję do celebrowania i obchodów dojrzałego i starszego wieku:

  • 15 czerwca - przypada Światowy Dzień Praw Osób Starszych,
  • 1 października obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych,
  • 14 listopada to Światowy Dzień Seniora,

Natomiast w roku 2016 Europejski Dzień Seniora przypada na 20 października.

   Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie. To oni są piewcami tradycji. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną, bo żywą, nie zawsze zapisaną na kartach książek kulturę, tradycję i obyczaje naszego regionu.

   Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 18 października 2016 r. w Klubie Integracji Społecznej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu odbyły się obchody Dnia Seniora.

   Na zaproszenie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pani Eugienii Jahury, przybyli Seniorzy – mieszkańcy miasta Kalisza, korzystający z pomocy Ośrodka, samotni, niepełnosprawni, znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujący wsparcia i kontaktu z otoczeniem.

   W tym szczególnym dniu, słowa uznania oraz życzenia: zdrowia, długich lat życia, spełnienia marzeń dotąd niespełnionych, radości i satysfakcji z życia złożyła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu, wręczając każdemu z zaproszonych gości kartki okolicznościowe własnoręcznie wykonane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

   Uroczystość uświetnił spektakl taneczno - muzyczny „CALINECZKA” w wykonaniu uczniów Klasy II Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, w Kaliszu przy ul. Robotniczej 5. Piękne widowisko, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Pani Izabeli Świerczyńskiej i Pani Renaty Larnet, oczarowało zgromadzoną publiczność, dostarczyło wiele uśmiechu i zachęciło zgromadzonych gości do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie instrumentalnym na harmonijce ustnej w wykonaniu jednej z zaproszonych Seniorek, liczącej 82 lata.

   Pełne wzruszeń, wspomnień i radości spotkanie Seniorów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu zakończyło się z nadzieją, że Dzień Seniora zagości na stałe w kalendarzu imprez kulturalnych i stanie się impulsem do aktywnego włączenia się osób starszych w życie lokalnej społeczności.