Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy „W drodze...”

Dodano przez MOPS Kalisz, 2022-04-15 10:58:58

    Dział Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu organizuje kolejną edycję grupy wsparcia skierowanej do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, co to jest przemoc, skąd się bierze i jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Spotkania objęte są tajemnicą.

CEL:
    Celem grupy jest udzielenie pomocy psychologicznej i szeroko rozumiana edukacja dotycząca zjawiska przemocy. Uczestniczki zajęć będą miały szansę uzyskać wsparcie innych kobiet mających podobne doświadczenia, będą mogły wymieniać się spostrzeżeniami związanymi z radzeniem sobie w sytuacji kryzysu oraz poprzez budowanie nowych relacji będą  mogły przerwać izolację towarzyszącą traumie wynikającej z trudnych doświadczeń.

TERMINY:

    Spotkania z psychologami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą odbywać się raz na dwa tygodnie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia br. w godzinach 15.30-16.30. Jeżeli potrzebujesz wsparcia i zrozumienia, przyjdź, zobacz. Zachęcamy do zgłoszenia chęci udziału w wydarzeniu. W bezpiecznej atmosferze stwarzamy możliwość swobodnej rozmowy o swoich przeżyciach i emocjach.

PAMIĘTAJ:
    Przemoc wobec najbliższych może przejawiać się na wiele sposobów: od bezpośredniej przemocy fizycznej i seksualnej, przez przemoc psychiczną (np. nadmierne kontrolowanie, straszenie, krytykowanie, poniżanie) aż po najmniej rozpoznawalną przemoc ekonomiczną (np. zabieranie pieniędzy, nie łożenie na rodzinę, zabranianie pracy).

KONTAKT:
    Osoby chętne do udziału w grupie wsparcia prosimy do kontakt ze specjalistami:
tel. 503 414 654
Serdecznie zapraszamy!