Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy „W drodze...” 1

Dodano przez MOPS Kalisz, 2023-03-17 08:33:52

Dział Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu organizuje kolejną edycję grupy wsparcia skierowanej do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, co to jest przemoc, skąd się bierze i jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Spotkania objęte są tajemnicą

CEL:

Celem grupy jest udzielenie pomocy psychologicznej i szeroko rozumiana edukacja dotycząca zjawiska przemocy. Uczestniczki zajęć będą miały szansę uzyskać wsparcie innych kobiet mających podobne doświadczenia, będą mogły wymieniać się spostrzeżeniami związanymi z radzeniem sobie w sytuacji kryzysu oraz poprzez budowanie nowych relacji będą mogły przerwać izolację towarzyszącą traumie wynikającej z trudnych doświadczeń.

TERMINY:

Spotkania z psychologami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą odbywać się raz na dwa tygodnie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 marca w godzinach 11.00 – 12.00. Jeżeli potrzebujesz wsparcia i zrozumienia, przyjdź, zobacz. Zachęcamy do zgłoszenia chęci udziału w wydarzeniu. W bezpiecznej atmosferze stwarzamy możliwość swobodnej rozmowy o swoich przeżyciach i emocjach.

PAMIĘTAJ:

Przemoc wobec najbliższych może przejawiać się na wiele sposobów:
od bezpośredniej przemocy fizycznej i seksualnej, przez przemoc psychiczną (np. nadmierne kontrolowanie, straszenie, krytykowanie, poniżanie) aż po najmniej rozpoznawalną przemoc ekonomiczną (np. zabieranie pieniędzy, nie łożenie na rodzinę, zabranianie pracy).

KONTAKT:

Osoby chętne do udziału w grupie wsparcia prosimy do kontakt ze specjalistami:

tel. 503 414 654

Serdecznie zapraszamy!