Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

KLUB SENIOR + w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Dodano przez MOPS Kalisz, 2021-12-30 11:47:16

W dniu 29.12.2021r. Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Iwona Niedźwiedź, Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Wioletta Owczarek oraz przedstawicielki kaliskich Seniorów uroczyście otworzyli KLUB SENIOR +

Klub Senior+ w Kaliszu powstał w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Klub działa w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu, przy ul. Granicznej 1. Został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych.

Dyrektor Ośrodka- Iwona Niedźwiedź przystępując do realizacji projektu, podjęła kroki, aby wyczekiwany przez Seniorki i Seniorów Klub, był dla nich przyjaznym miejscem spotkań nie tylko towarzyskich ale i praktycznych, by odczuli, że Jesień Życia może być Złota.

Podczas inauguracji rozpoczęcia działalności Klubu Wiceprezydent Mateusz Podsadny przeczytał list Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg skierowany do przedstawicieli władz i mieszkańców miasta Kalisza.

W dniu 24 maja 2021r Pani Minister Marlena Maląg przekazała na ręce Włodarzy naszego miasta i przedstawicielek kaliskich Seniorek, czek na kwotę 56.400 zł z przeznaczeniem na utworzenie Klubu Seniora +. Łączny koszt realizacji projektu wyniósł 70.600 zł. Różnica została sfinansowana z budżetu miasta.

Mateusz Podsadny, Wiceprezydent Miasta Kalisza powiedział, że ma nadzieję, że miejsce to, będzie chętnie odwiedzane przez seniorów, którzy mogą tutaj liczyć na aktywne spotkania, ale także na relaks.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Iwona Niedźwiedź wszystkim osobom obecnym na otwarciu Klubu przeczytała list Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego adresowany do przyszłych uczestników i osób zarządzających działalnością Klubu.

W zajęciach, które rozpoczną się od nowego roku będzie mogło uczestniczyć jednorazowo 12 seniorów. Planowane są warsztaty kulinarne, komputerowe, sportowe, poprawiające kondycję umysłową oraz rozwijające talenty artystyczne. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu zamierza także zorganizować warsztaty międzypokoleniowe z dziećmi - uczestnikami pobliskiej świetlicy socjoterapeutycznej.

Klub będzie czynny we wszystkie dni robocze w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Harmonogram zajęć będzie pojawiał się na stronie MOPS-u, na której umieszczony będzie również formularz zgłoszeniowy.

Zapisy prowadzone będą także na miejscu oraz telefonicznie pod nr telefonu: 506 162 493.