Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Lalki Seniorów z Klubu Integracji Społecznej w projekcie UNICEF-u „Wszystkie Kolory Świata ”

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-01-22 08:07:34

    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu przyłączył się do projektu pt.; „Wszystkie Kolory Świata ” organizowanego przez Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci - UNICEF

    Celem projektu , który w tym roku organizowany jest w naszym kraju już po raz piąty, jest zbiórka pieniędzy na zakup szczepionek dla dzieci z najbiedniejszych krajów świata, m.in.: Sierra Leone, Czadu czy Sudanu Południowego.
    Akcja polega na szyciu lalek, które następnie zostaną sprzedane, a cała uzyskana kwota zasili konto UNICEF-u. Koordynatorem projektu w Kaliszu jest Specjalna Szkoła Podstawowa nr 19 przy ul. Budowlanych.
    Do projektu, który niesie pomoc ubogim dzieciom i bardzo integruje lokalną społeczność przyłączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz różne szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, organizacje, liczne firmy i instytucje.
    W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lalki uszyły Seniorki z Klubu Integracji Społecznej. Panie z grupy „Aktywny Senior” wykorzystując własną kreatywność same zaprojektowały i uszyły szmaciane lalki. Praca ta jak same mówią dała im dużo radości a przede wszystkim satysfakcję, że „robią wielką i ważną rzecz przyłączajac się do projektu”
 Szmaciane lalki reprezentujące Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Klub Integracji Społecznej w Kaliszu znajdą się na wystawie wszystkich kaliskich lalek, zorganizowanej przez Specjalną Szkołę Podstawową.
    Wystawa ta odbędzie w dniu 2 lutego 2019r w Galerii Sztuki im. J. Tarasina w Kaliszu Plac Świętego Józefa 5.
    Podczas wystawy rozpoczynającej się od godz. 10:00 będzie można o godz. 12:00 wylicytować i kupić lakę, a zebrane ze sprzedaży środki pomogą UNICEF ratować ubogie dzieci na świecie.