Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

LATARNIK w Klubie Integracji Społecznej.

Dodano przez MOPS Kalisz, 2015-01-29 08:51:59

Internet to wielka szansa na łatwiejsze życie nie tylko dla młodych, ale także dla pokolenia osób starszych. Z analiz wynika, że aż 10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu! 

Na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat, działają w całej Polsce lokalni animatorzy , przeszkoleni wolontariusze - Latarnicy.

Nazwa – to metafora latarni morskich i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i różnych urządzeń teleinformatycznych.

Takim latarnikiem Polski Cyfrowej w Kaliszu jest wolontariusz - Piotr Sadowski, który może prowadzić spotkania z osobami 50+ w różnych miejscach w Kaliszu, gdzie jest dostęp do komputerów i Internetu. Obecnie jest  salka komputerowa Klubu Integracji Społecznej w MOPS na ul. Granicznej 1.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w BEZPŁATNYCH spotkaniach  motywujących do poznania Internetu – skontaktuj się z Latarnikiem : Piotr Sadowski - tel.: 501-033-107  e-mail: piotrsadowski.kalisz@gmail.com

 

Projekt pod nazwą PCRS  - LATARNICY.PL realizuje Stowarzyszenie Miasta w Internecie i Ministerstwo  Administracji i Cyfryzacji. 

 

Więcej na www.latarnicy.pl