Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

MAGIA ŚWIĄT

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-12-23 15:07:36

    Prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia zaczyna się wtedy, gdy można podzielić się radością Świąt z innymi. Stąd w przedświątecznym klimacie osoby starsze, uczestniczące w grupie wsparcia pn. Aktywny Senior 18 grudnia 2019r spotkały się w Klubie Integracji Społecznej, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas.
Pani Magdalena Marciniak kierownik Działu Pomocy Rodzinie i Dziecku w imieniu własnym oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Eugenii Jahury wszystkim zgromadzonym gościom złożyła najserdeczniejsze życzenia: „Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia, uśmiechu, radości i miłości Świąt Bożego Narodzenia”
    Zgodnie z wigilijnym zwyczajem wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem składając sobie wzajemne życzenia. Podczas spotkania przy wspólnym świątecznym stole w miłej atmosferze śpiewano kolędy. Niepowtarzalny smak wypieczonych z wielką starannością i pięknie ozdobionych Bożonarodzeniowych ciasteczek wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Dużą atrakcją wigilijnego spotkania Seniorów były własnoręcznie przygotowane świąteczne ozdoby i dekoracje.
    Pani Stanisława i Pani Maria czytały wiersze własnego autorstwa, które specjalnie przygotowały na tą okazję. Osoby starsze uczestniczące w spotkaniu przywoływały swoje wspomnienia, pielęgnowane tradycje i obyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Wymieniano także kulinarne przepisy świątecznych potraw.
Nie zabrakło nawet Świętego Mikołaja w roli którego na zakończenie spotkania wystąpiła Pani Bogumiła która życzliwym świątecznym gestem podarunkowym sprawiła Seniorom tyle radości przywołując magię Świąt Bożego Narodzenia.