Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Ministerialny Program "WSPIERAJ SENIORA"

Dodano przez MOPS Kalisz, 2021-04-22 13:47:56

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”, który jest odpowiedzią na potrzeby osób starszych.

Program skierowany jest do Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii na terenie naszego kraju, decydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny, zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby.
Celem Programu jest pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu Seniora, aby ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo. Usługa wspierająca Seniora polega na dostarczeniu artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, środków higieny osobistej czy leków. Za zakupy płaci Senior. Senior przekazuje pieniądze pracownikowi przed dokonaniem zakupów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu określił procedury postępowania przez pracowników w realizacji powyższej usługi Seniorom. Udzielenie pomocy Seniorom w ramach Programu nie zależy od obowiązującego kryterium dochodowego ani nie jest przyznawana na drodze administracyjnej. Oszacowanie stanu sytuacji i udzielenia wsparcia osobie potrzebującej należy do oceny ośrodka pomocy społecznej.
Z programu nie mogą skorzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych.

Osoby zainteresowane mogą zgłosić się dzwoniąc:

- na ogólnopolską bezpłatną infolinię pod numerem telefonu: 22 505 11 11
 lub
- bezpośrednio do MOPS w Kaliszu pod numery telefonów: 506-161-549 lub 506-161-532 lub
 506-161-290

Po otrzymaniu zgłoszenia pracownik Ośrodka skontaktuje się z Seniorem w celu ustalenia szczegółów.

Podczas wizyty pracownika, dostarczajacego artykułu pierwszej potrzeby, należy pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa, poprzez m.in. zakrywania maseczką ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.

 

 ***

Program "Wspieraj seniora" realizowany jest w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.