Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

MOPS i PUP uruchamiają infolinie

Dodano przez MOPS Kalisz, 2022-03-01 07:51:45

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu uruchamia infolinię, pod którą można zgłosić potrzebę wsparcia ukraińskich obywateli, którzy przebywają w naszym mieście, a także zaproponować pomoc w zakresie zaoferowania noclegu, tłumaczenia i innym.

Aby zgłosić potrzebę wsparcia ukraińskich obywateli w formie noclegu, zapewnienia żywności lub środków higieny, należy dzwonić pod numer 506 161 888 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30).

Pod ten numer powinny zgłaszać się również osoby, które gotowe są udzielić, w jakiejkolwiek formie, wsparcia obywatelom Ukrainy.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą prowadzić bazę osób potrzebujących oraz oferujących pomoc i kontaktować ich ze sobą.

Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu oferuje pomoc w zakresie kontaktowania obywateli Ukrainy z pracodawcami. Wszelkie informacje na ten temat udzielane są na miejscu w siedzibie urzędu przy ul. Staszica 47a. Obywatele Ukrainy poszukujący pracy oraz pracodawcy, którzy chcą zaoferować im miejsca pracy, mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie urzędu lub skorzystać z numeru telefonu: 668 33 90 70. Od jutra pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu będą dyżurować w godz. 7.30 – 19.00 – zarówno w siedzibie, jak i telefonicznie.

Formularz dla osób i firm, które chciałyby zgłosić, jakiej pomocy mogą udzielić w związku z obecną sytuacją w Ukrainie

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7_nOEZbEqas1tJlhiB__MYnV5pmo-CIU51zgfLadp1GiVVw/viewform