Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM ŚWIĄTECZNYM OSÓB STARSZYCH

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-10-16 09:33:53

    W dniu 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora, natomiast 20 października ustanowiono święto: Europejski Dzień Seniora.
    Październik zatem, to miesiąc pełen szczególnych okazji do spotkań osób starszych.

    W dniu 9 października 2019r. Aktywni Seniorzy podczas warsztatów kulinarnych zorganizowanych przez pracowników Klubu Integracji Społecznej – Krystynę Krzywdę i Agatę Machowicz upiekli „świąteczne ciasto”. Zapach ciasta roznoszący się po budynku zachęcił do udziału w warsztatach także inne osoby korzystające z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej!
    Specjalnie z okazji Dnia Seniora przygotowano szarlotkę, którą uczestnicy spotkania przy wspólnym stole ochoczo spożywali z lodami.
    Pani Stanisława i Pani Maria recytowały wiersze własnego autorstwa, specjalnie napisane na temat uroków jesieni życia.
    Aktywni Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej celebrowali swoje święto wspólną, wesołą zabawą i po raz kolejny udowodnili, że jesień życia i jesień kalendarzowa mogą być piękne, wesołe i pogodne. Wspólne spotkania osób starszych w Klubie Integracji Społecznej zmieniają bowiem barwy często smutnej, samotnej codzienności osób starszych.
Seniorzy z Klubu Integracji Społecznej już się ze sobą zaprzyjaźnili, widać między nimi ciepłe relacje, pomagają sobie nawzajem. Staramy się im zapełnić czas zajęciami - na miarę możliwości i potrzeb.