Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

PIKNIK INTEGRACYJNY Dla „KLUBOWICZÓW”

Dodano przez MOPS Kalisz, 2016-09-26 09:29:49

Klub Integracji Społecznej działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu, kieruje swoją działalność do osób które "podlegają wykluczeniu społecznemu", a które ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji powodującej ubóstwo co uniemożliwia lub ogranicza uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym .


Zajęciom odbywającym się w Klubie Integracji Społecznej towarzyszy przeświadczenie, że "...każdy człowiek ma swoje miejsce w społeczeństwie, trzeba je tylko dla niego znaleźć..." ,

W ramach reintegracji społecznej mającej na celu odbudowanie umiejętności uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej, pełnienia ról społecznych w miejscu zamieszkania lub pobytu w dniu 7 września 2016 r. zorganizowano w Leśnym Centrum Edukacyjnym w Winiarach PIKNIK INTEGRACYJNY .

Celem pikniku było aktywizowanie społeczności lokalnej, promowanie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób objętych pomocą społeczną w tym osób bezrobotnych, osób uzależnionych oraz osób starszych i niepełnosprawnych. Zamiarem pikniku zorganizowanego w lesie winiarskim było także uczenie tolerancji i wzajemnego szacunku, promowanie zdrowego stylu życia wśród osób korzystających z pomocy Klubu Integracji Społecznej, a także wskazanie możliwości organizacji rekreacyjnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego, edukacja przyrodnicza i reintegracja społeczna.


Imprezę uświetnił śpiewem i grą na keyboardzie Waldemar Przyłęcki.