Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Piknik klubowiczów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-09-19 14:49:54

W środę, 18 września, po raz kolejny Klub Integracji Społecznej działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu zorganizował piknik dla osób i rodzin objętych pomocą społeczną z powodu trudnej sytuacji życiowej, najczęściej z powodu choroby, niepełnosprawności, czy bezrobocia.
Często są to osoby samotne, starsze, niepełnosprawne czy też uzależnione od środków psychoaktywnych.
Spotkanie zorganizowano w celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz w celu reintegracji i aktywizacji społecznej osób korzystających z pomocy Klubu Integracji Społecznej.
Piknik odbył się w Leśnym Centrum Edukacyjnym ”Las Winiarski”. Teren nieodpłatnie udostępniło Nadleśnictwo Kalisz. Uczestnicy pikniku bawili się w niepowtarzalnej atmosferze, uświetnionej oprawą muzyczną. Atrakcją pikniku był grill i słodki poczęstunek. Docenić należy fakt, że  przygotowany przez samych uczestników  poczęstunek był efektem wcześniejszego ich udziału w organizowanych w Klubie Integracji Społecznej warsztatach kulinarnych pod nazwą „Śniadanie do pracy”. Przygotowane przez samych klubowiczów potrawy były bardzo urozmaicone i przygotowane zgodnie z zasadą zdrowego żywienia.