Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Piknik Rodzinny - promocja rodzicielstwa zastępczego

Dodano przez MOPS Kalisz, 2015-06-17 12:43:36

 

Malowanie twarzy, zmagania w karaoke, konkursy, gry i degustacja zdrowych przekąsek – to niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników festynu rodzinnego, którego celem była nie tylko promocja pieczy zastępczej, ale również zdrowy styl życia i integracja środowiska lokalnego.

 

Współorganizatorami imprezy byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu, Państwowy Inspektorat Sanitarny w Kaliszu i Rada Osiedla Korczak.

Wśród gości, którzy pojawili się na sobotnim festynie była Wiceprezydent Miasta Kalisza - Karolina Pawliczak. - Tego typu imprezy są niezwykle ważne dla lokalnych społeczności. Integrują
i udowadniają, że można wspólnie dobrze się bawić. To także okazja, by przypomnieć, jak ważną rolę odgrywają rodziny zastępcze. To one dają szanse na normalne życie dzieciom, którym los odebrał nadzieję na opiekę biologicznych rodziców.

Uczestnicy festynu mieli szansę wziąć udział w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy
o pierwszej pomocy. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs karaoke oraz na którym można było pomalować twarz. Biorący udział w pikniku mieli okazję zagrać w gry planszowe oraz przyjrzeć się wnętrzu wozu strażackiego, radiowozu policyjnego, karetki pogotowia i pojazdu straży miejskiej. Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników „dwóch kółek”, którzy mieli okazję do bezpłatnego oznakowania swojego roweru lub przyjrzenia się z bliska prawdziwym motocyklom.

Organizatorzy festyny zapewnili także pyszny poczęstunek. Dzieci i ich opiekunowie z chęcią częstowali się owocami i warzywami, domowymi wypiekami oraz innymi przekąskami. Wszystko to zapewnili sponsorzy i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

O oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta Gród nas Prosną. Dzieci miały ogromną radość
z licznych nagród ufundowanych przez sponsorów.

 

Korzystając ze sposobności chcielibyśmy raz jeszcze podziękować Sponsorom Festynu, dzięki którym mogliśmy być uczestnikami tego wspaniałego przedsięwzięcia.