Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Powitanie Wiosny 30 marca 2019 roku

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-04-18 09:49:39

    Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu w dniu 30 marca 2019 roku zorganizowali imprezę Powitanie Wiosny dla dzieci z rodzin korzystających z pomocy tutejszego Ośrodka, która okazała się sympatycznym epizodem dopiero co rozpoczętej wiosny.
    W tym dniu zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Książnicy Pedagogicznej, w której dzieci obserwowały pracę w bibliotece i z zainteresowaniem zapoznawały się z najstarszymi drukami, w tym z rękopisami. Niebywałą atrakcją były warsztaty kaligrafii, podczas których panowała niezwykła cisza, spowodowana ogromnym zaangażowaniem dzieci w pracę twórczą. Dzieciom została także zaprezentowana odtworzona pracownia nieżyjącego już Władysława Kościelniaka – znanego kaliskiego malarza, grafika i rysownika. Podziw wzbudziły akcesoria malarskie jak również obiekty minionych czasów, jak chociażby maszyny do pisania, fartuszki szkolne, pierwszy wydany elementarz. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały w prezencie książki wraz z zakładkami oraz zabrały ze sobą własnoręcznie wykonane kaligrafie. Następnie udaliśmy się na spacer kaliskimi ulicami w poszukiwaniu oznak wiosny, w trakcie prowadząc bardzo ciekawe rozmowy z dziećmi. Podziwialiśmy piękno naszego miasta Kalisza, jak chociażby urokliwy Park Miejski i znajdujący się u jego głównego wejścia Teatr Kaliski. W końcu dotarliśmy do miejsca, w którym dzieci otrzymały zestawy z pysznymi przekąskami wraz z napojami. Dzień zakończył się zwariowaną zabawą w tunelu zabaw. W pomoc zaangażowani byli młodzi wolontariusze, którzy okazali się nieocenieni podczas realizacji imprezy.
    Szczególne podziękowania kierujemy do Książnicy Pedagogicznej oraz Restauracji McDonald, gdyż dzięki ich uprzejmości dzieci mogły skorzystać nieodpłatnie z przygotowanych dla nich atrakcji. Nieskrywana radość i uśmiech uczestniczących w imprezie dzieci, zadowolenie rodziców utwierdził pracowników socjalnych w ważności realizacji zamierzonej inicjatywy oraz niezwykłej wartości jaką ze sobą ona niesie.