Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

„Śniadanie Wielkanocne” 2016

Dodano przez MOPS Kalisz, 2016-03-18 09:42:09

W ramach kontynuacji projektu socjalnego pod nazwą „Aktywny Senior” w Klubie Integracji Społecznej w Kaliszu w dniu 17 marca 2016 r. o godzinie 12.00 przygotowano „Śniadanie Wielkanocne” dla osób starszych, samotnych korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zaproszeni goście zostali wprowadzeni w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia złożyła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Eugenia Jahura.

Wspólnie przygotowywano i ozdabiano koszyczki wielkanocne, które zaproszeni seniorzy wypełniali własnoręcznie zdobionymi pisankami. Techniki malowania pisanek, wykonywania ozdób, przygotowywania dekoracji i kartek świątecznych przybliżali pracownicy socjalni: Małgorzata Walczak i Katarzyna Wojdyńska-Skorupa. Różnorodność pomysłów wykonania pisanek i fantazja naszych seniorów ujawniła wiele talentów. Na śniadanie wielkanocne przygotowano tradycyjny żurek z jajkiem i wielkanocne babki. Na zakończenie spotkania uczestnicy wzajemnie składali sobie życzenia, każdy zaproszony senior zabrał ze sobą wykonany przez siebie koszyk wielkanocny i kartki świąteczne.

Kolejne spotkanie osób starszych zaplanowano na dzień 06 kwietnia 2016r.(środa) w Klubie Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu.