Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Śniadanie Wielkanocne Seniorów

Dodano przez MOPS Kalisz, 2018-03-22 14:44:11

    W dniu 21 marca 2018r w Klubie Integracji Społecznej po raz kolejny odbyło się tradycyjne, uroczyste śniadanie wielkanocne przygotowane dla osób starszych, korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.
    Śniadanie świąteczne szczególnie dla Seniorów nieposiadających rodziny, to możliwość spotkania się w ważnych dla każdego dniach, w czasie których samotność szczególnie doskwiera. Klub Integracji Społecznej czyni starania, aby najbardziej potrzebujący i samotni mogli poczuć prawdziwą atmosferę świąt.
    Zaproszonych gości przywitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Eugenia Jahura, która wszystkim Seniorom życzyła, aby w ich sercach zagościła radość i nadzieja związana ze Świętami Wielkiej Nocy.
    Na świątecznie udekorowanych i smacznie zastawionych stołach zgodnie z tradycją były jajka, biała kiełbasa, żur oraz wielkanocne ciasta.
 Podczas spotkania Seniorzy własnoręcznie przygotowywali na wiele sposobów pisanki, z których każda była wyjątkowa.
    Wspólne śniadanie i malowanie jajek to świetna okazja do miłego świątecznego spędzania czasu w gronie innych osób, okazywania wzajemnej życzliwości, przyjmowania i składania życzeń.