Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Spotkanie informacyjno - promocyjne programu "Aktywny Samorząd"

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-06-11 12:09:28

W dniu 06 czerwca 2019r. pracownicy Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu przygotowali spotkanie informacyjno – promocyjne dotyczące realizacji pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu już po raz kolejny przystąpił do realizacji w/w programu. Program kierowany jest do osób niepełnosprawnych, zamieszkujących na terenie miasta Kalisza. Program składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich dzieli się na obszary i zadania.
Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń oraz instytucji działających na terenie miasta Kalisza, które mają bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi.
Ponieważ w 2019 roku zostały uruchomione nowe obszary i zadania programu „Aktywny Samorząd” zostały one szczegółowo omówione. Podczas spotkania dostępne były ulotki z informacjami o zakresie oraz terminach składania wniosków na poszczególne moduły programu.
Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie przybyłych osób, które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi oraz informacje na temat zasad programu oraz sposobu wypełniania wniosków.
Więcej informacji na temat programu „Aktywny Samorząd” uzyskać można również:
1) na stronie internetowej MOPS w Kaliszu http://mops.kalisz.ibip.pl
Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym – Program „Aktywny Samorząd”
2) osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu ul. Obywatelska 4, Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym pok. 10 i 13
3) telefonicznie pod numerem: 506-162-328 lub 506-162-329