Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Spotkanie wigilijne w Dziale Interwencji Kryzysowej

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-12-20 12:36:46

    Wigilia to szczególny dzień. W naszej tradycji to wieczór poprzedzający Boże Narodzenie. Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdki. To dzień miłości, przebaczenia, naprawiania tego, co złe. Składamy sobie wówczas życzenia, łamiemy się opłatkiem, kosztujemy uroczyste potrawy, śpiewamy kolędy. Ale przede wszystkim to dzień, którego nikt nie powinien spędzić samotnie.
    Ten wigilijny wieczór w Dziale Interwencji Kryzysowej odbył się 15 grudnia 2017r., i przebiegał w sposób tradycyjny oraz uroczysty. Mieszkańcy wraz z Pracownikami usiedli do wspólnego stołu, złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, spożywali pyszne wigilijne potrawy, słuchając najpiękniejszych polskich kolęd. Na spotkaniu pojawili się zaproszeni goście, przedstawiciele instytucji z którymi na co dzień współpracujemy. Nasze spotkanie uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu którzy przygotowali Jasełkę wprowadzając nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wspólnego kolędowania do którego zaprosili nas Państwo Emilia i Zbigniew Piątkowscy z córkami Marianną i Rozalią oraz mieszkanki mieszkań chronionych przy ul. Częstochowskiej. Dzieci otrzymały prezenty a mieszkańcy drobne upominki. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze.
    W zorganizowanie spotkania z dużym zaangażowaniem włączyły się m.in. szkoły podstawowe, stowarzyszenia, firmy państwowe i prywatne. Otrzymaliśmy wiele artykułów spożywczych oraz żywności która była niezbędna do przygotowania kolacji wigilijnej. Dyrektor i pracownicy Ośrodka w imieniu własnym i podopiecznych składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania wigilijnego oraz darczyńcom za ogromne wsparcie.
    Wypowiadając słowa wdzięczności jednocześnie życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem refleksji, radości i wzajemnej miłości, a Nowy Rok 2018 obfitował w dalsze sukcesy i spełnienie na drodze niesienia dobra.