Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Świąteczne spotkania grupy wsparcia dla kobiet uzależnionych i współuzależnionych.

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-12-22 13:52:20

    Kobiety z grupy wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych uczestniczyły w warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez Agatę Machowicz w Klubie Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu.
Podczas spotkania w dniu 18 grudnia 2017r w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczestniczki grupy przygotowywały świąteczne pierniki. W ciepłej, rodzinnej atmosferze przy dźwiękach kolęd, często innej niż panująca w ich domach rozmawiano o problemie uzależnienia i korzyściach z trzeźwości. Panie dzieliły się wspomnieniami ze Świąt jakie przeżywały w domach rodzinnych oraz planami na zbliżające się tegoroczne święta.
    Podczas spotkania dzielono się opłatkiem i składano wzajemne życzenia.
    Dużą radość przyniosło wycinanie, pieczenie i dekorowanie ciasteczek. Po przystrojeniu pierniczków, zostały one spakowane w celofan i zabrane przez uczestniczki grupy wsparcia dla najbliższych - jako upominki od serca.
    Wszystkie Panie stwierdziły, że prawdziwą radość , spokój i ciepło rodzinne dają tylko Święta przeżyte w trzeźwości, bez alkoholu.