Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Teleopieka dla seniorów w wieku 65+

Dodano przez MOPS Kalisz, 2022-06-03 11:08:13

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu zaprasza osoby w wieku 65+ z terenu Miasta Kalisza do udziału w programie „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 moduł II. Program jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Realizowany program jest programem teleopieki domowej. Wdrożenie systemu teleopieki oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii w ułatwieniu organizacji opieki dla osób starszych, może być dużym wsparciem i jest zalecanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozwiązaniem. System teleopieki przyczynia się w znacznym stopniu do odciążenia system opieki zdrowotnej, wspiera codzienne funkcjonowanie osób starszych, a opiekunom umożliwia pogodzenie ról, które wypełniają w społeczeństwie.

Osoby zakwalifikowane otrzymają opaski, które ratują w sytuacjach zagrożenia i dają poczucie bezpieczeństwa. Do programu kwalifikowani będą Seniorzy w wieku 65 lat i więcej z terenu Miasta Kalisza, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Miejski Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaliszu. Poniżej dokumenty do pobrania w celu zgłoszenia uczestnictwa w programie.

Regulamin rekrutacji i udziału w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” w zakresie usługi Teleopieki

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UDZIAŁU W PROGRAMIE Pn. „ Korpus Wsparcia Seniorów 2022”

UMOWA UCZESTNICTWA W PROGRAMIE „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” – USŁUGA TELEOPIEKI

OŚWIADCZENIE ODBIORCY WSPARCIA


Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 jest finansowany z środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.