Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Trwa Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-12-06 12:05:40

Od 25 listopada trwa Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy  ze względu na Płeć. Pracowników Miejskiego Ośrodka  Społecznej w Kaliszu można spotkać w kaliskich instytucjach, a ich znakiem rozpoznawczym są białe wstążki, które symbolizują  sprzeciw wobec przemocy mężczyzn w stosunku do kobiet. 
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do tej pory pojawili się w Pierwszym Urzędzie Skarbowym, Biurze Świadczeń Rodzinnych, a także w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Promowali działalność jednostki, rozdawali ulotki i informatory, dotyczące zjawiska przemocy, a także dzieli się swoją wiedzą, dotyczącą obszaru przemocy i zachęcali do szukania pomocy.  Działania te mają na celu poszerzenie wiedzy społeczeństwa nt. zjawiska przemocy, miejsc w których można uzyskać specjalistyczną pomoc w trudnej sytuacji, a także uwrażliwić innych, by postawa bierności wobec faktu krzywdzenia drugiej osoby, nie była akceptowana. Osoby odwiedzające kaliskie instytucje chętnie korzystały  z poradnictwa specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i z dużym zainteresowaniem poświęcali czas, by porozmawiać z pracownikami.
W najbliższych dniach naszych pracowników będzie można spotkać m. In. W Powiatowym Urzędzie Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Kaliszu. Ponadto w ramach Kampanii odbywają się również warsztaty z zakresu profilaktyki przemocy w kaliskich szkołach, które prowadzone są od początku roku szkolnego. W ramach Kampanii przewidziane są również warsztaty z zakresu samoobrony. 4 grudnia, w którym wypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, odbędzie się spotkanie i projekcja filmu pt. „Zanim się pojawiłeś”, by poświęć uwagę osobom, które borykają się z różnego typu niepełnosprawnościami. Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w działania w ramach Kampanii, serdecznie zapraszamy!