Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Uroczyste obchody DNIA SENIORA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-10-30 08:40:21

 W dniu 24 października 2017 r. uroczyście obchodzono Dzień Seniora.
   Na zaproszenie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu
Pani Eugenii Jahury, Seniorzy – mieszkańcy miasta Kalisza, korzystający z pomocy Ośrodka, samotni, niepełnosprawni, znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujący wsparcia i kontaktu z otoczeniem gościli w Klubie Integracji Społecznej, przy ul. Granicznej 2.

  W tym szczególnym dniu, przekazano Seniorom słowa uznania oraz życzenia od Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu,:

 „Długich lat życia, w dobrym zdrowiu,
 Niech jesień życia będzie najlepszym czasem
 do spełnienia marzeń dotąd niespełnionych,
 a każdy dzień dostarcza wiele radości,
 witalności i satysfakcji”.


 Aby podkreślić uroczystość tego święta przygotowano dla Seniorów specjalny tort. Każdego z zaproszonych gości przywitano symboliczną różą i kartką okolicznościową własnoręcznie wykonaną przez pracowników Ośrodka. Seniorzy otrzymali także bilety wstępu na basen, ufundowane przez AQUAPARK w Kaliszu.
 W niezwykle bogatym programie artystycznym, wystąpiły między innymi dzieci z Niepublicznego Przedszkola PLUSZOWY MIŚ w Kaliszu, przy ul. Robotniczej Przepiękne piosenki i przedstawienie „Rzepka” Julianna Tuwima - przygotowane pod kierunkiem nauczycieli przedszkola oczarowało zgromadzoną publiczność i dostarczyło wiele uśmiechu.
 Dla gości wystąpił również zespół muzyczny Państwa Kyciów. Pani Mirosława Kycia wzruszającym koncertem wokalnym przy akompaniamencie gry na akordeonie w wykonaniu Pana Henryka Kycia oczarowała gości pięknym głosem śpiewając biesiadne piosenki i ludowe przyśpiewki. Natomiast najstarsza z obecnych Seniorek Pani Marianna Józefowicz zadziwiła zgromadzoną publiczność grą na harmonijce ustnej.
 Dźwięki dobrze znanych melodii płynących z akordeonu i harmonijki ustnej oraz specjalnie dobrane do odbiorców piosenki zachęciły Seniorów do tańca.  
 Podczas obchodów Dnia Seniora zaproszeni goście mieli także okazję obejrzeć własne przedmioty z okresu PRL-u, zgromadzone na wystawie pn.”To nam zostało z tamtych lat…” Wystawa – jak przekonywali Seniorzy - to sentymentalne przypomnienie ich życia w latach młodości.
   Pełne wzruszeń, wspomnień i radości spotkanie Seniorów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu zakończyło się z nadzieją, że Dzień Seniora, zorganizowany już po raz kolejny zagości na stałe w kalendarzu imprez kulturalnych i stanie się impulsem do aktywnego włączenia się osób starszych w życie lokalnej społeczności.