Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

UWAGA!!!

Dodano przez MOPS Kalisz, 2021-06-30 10:29:47

Program „Dobry start" (300+) TYLKO w ZUS-ie

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu informuje wszystkie rodziny zastępcze, prowadzące rodzinne domy dziecka oraz wychowanków, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021r. w sprawie szczegółowych warunków rządowego programu „Dobry start" (Dz. U. z 2021r., poz. 1092) :

 

Od 1 lipca 2021r. zmieniają się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych — w miejsce gminnych i powiatowych organów, właściwych — zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu „Dobry start".

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start należy składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, tzn. tylko na wskazane konto bankowe.

Wnioski drogą online będzie można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.