Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu powstaje KLUB SENIOR +

Dodano przez MOPS Kalisz, 2021-05-27 14:28:40

Środki finansowe na uruchomienie Klubu Senior + zostały pozyskane z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Wieloletniego Programu Senior + na lata 2021 – 2025.

W dniu 24 maja 2021 roku odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Kalisza- Krystiana Kinastowskiego, Wiceprezydenta Mateusza Podsadnego z Ministrem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej- Marleną Maląg oraz z Parlamentarzystami i Wojewodą Wielkopolskim- Michałem Zielińskim.
Pani Minister przekazała na ręce Włodarzy naszego miasta i przedstawicielek kaliskich Seniorek, symboliczny czek na kwotę 56.400 zł z przeznaczeniem na utworzenie Klubu Seniora +. Łączny koszt realizacji projektu wynosi 70.600 zł. Różnica zostanie sfinansowana z budżetu miasta.

Klub dla 12 uczestników będzie funkcjonował przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu przy ul. Granicznej 1. Dyrektor Ośrodka- Iwona Niedźwiedź przystępując do realizacji projektu, podjęła kroki, aby wyczekiwany przez Seniorki i Seniorów Klub, był dla nich przyjaznym miejscem spotkań nie tylko towarzyskich ale i praktycznych, by odczuli, że Jesień Życia może być Złota.