Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Walentynki u Seniorów w Klubie Integracji Społecznej

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-02-17 11:22:45

14 lutego 2017r. w Klubie Integracji Społecznej odbyło się kolejne spotkanie Seniorów, korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Spolecznej w Kaliszu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie charakter spotkania tj.… Walentynki..


Walentynki to jedna z okazji, kiedy możemy wyrazić sobie wzajemną przyjaźń oraz szacunek. To prawdziwa przyjemność sprawić radość drobnym dowodem pamięci osobom, których szanujemy, a często wiele im zawdzięczamy.

Niby tak niewiele, a ile radości dają drobne dowody sympatii ...

W Polsce święto obchodzone jest od niedawna i jeszcze nie przez wszystkich zostało zaakceptowane. Obchodzenie Walentynek jednak coraz bardziej ukorzenia się w naszej świadomości. Coraz chętniej też osoby starsze spędzają ten dzień trochę inaczej niż zwykle, okazując sobie więcej sympatii, czułości i zainteresowania.

Podstawą budowania relacji międzyludzkich jest: komunikacja, wspólne świętowanie, a przez to poznawanie siebie nawzajem i świadczenie sobie wzajemnej pomocy i to właśnie osobom starszym umożliwia udział w grupie wsparcia pn. „Aktywny Senior”.

Spotkania seniorów w Klubie Inegracji Społecznej nie tylko pozwalają interesująco spędzić czas ale i czegoś uczą.

Podczas „walentynkowego spotkania” pracownicy socjalni MOPS przypomnieli o legendach, zwyczajach i miejscach kultu związanych ze Św. Walentym. Natomiast wszyscy obecni Seniorzy przy aromatycznej kawie i ciastkach własnoręcznie przygotowali i ozdobili serduszka, którymi później się wymieniali.

Na zakończenie spotkania każda starsza osoba otrzymała „PUDEŁKO ŻYCIA”, które Samorząd miasta Kalisza w ramach programu "Zdrowy Kalisz" skierował do osób starszych, schorowanych i samotnych.

Ta inicjatywa Miasta ma zapewnić osobom niepełnosprawnym i starszym wsparcie w sytuacji zagrożenia życia, a służbom ratunkowym ułatwić pracę.

Idea tego projektu zakłada umieszczenie w jednym miejscu właśnie w Pudełku Życia, ważnych informacji o naszym zdrowiu, chorobach, dotychczasowym leczeniu, zabiegach medycznych i danych dotyczących kontaktu do bliskich nam osób.

Seniorzy zgodnie stwierdzili, że PUDEŁKO ŻYCIA poprawi ich poczucie bezpieczeństwa..