Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Warsztaty z zakresu profilaktyki przemocy dla szkół podstawowych

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-10-03 13:00:08

Od września w kaliskich szkołach rozpoczęły się warsztaty z zakresu profilaktyki przemocy realizowane przez pracowników Działu Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.
Warsztaty skierowane są dla dzieci z klas szkoły podstawowej.. Każde spotkanie jest odrębnym modułem, po­dejmującym określony temat, trwającym 45 minut. Istotne jest zachowanie kolejności tematów proponowanych w scenariuszu. Realizacja kolejnych obszarów wymaga bo­wiem skorzystania z wiedzy lub umiejętności, które uczniowie uzyskali w czasie wcześniej­szych zajęć. Warsztaty są bezpłatne. Każdy warsztat prowadzony jest przez „dwóch trenerów”- psychologa i pracownika socjalnego. Spotkania warsztatowe wpisują się także w obchody Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, która rozpocznie się od 25 listopada 2017r. do 10.12.2017r.
Zajęcia mają na celu przekazanie uczniom wiedzy na temat zagrożeń oraz rozwijanie umiejętności ochrony w sytuacjach wystąpienia zagrożenia przemocą poprzez:
• wzmocnienie w dziecku przekonania, że ma prawo czuć się bezpiecznie,
• rozwijanie umiejętności identyfikacji sytuacji niebezpiecznych i zagrażających,
• przekazanie uczniom informacji o konieczności mówienia o zagrażającej sytuacji,
• dostarczenie informacji dotyczących prawa do zapewnienia pomocy w trudnych sytu­acjach.
    Warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dzieci z zaciekawieniem uczestniczą w zajęciach. Realizacja warsztatów zaplanowana jest na cały rok szkolny.