Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

WIGILIA dla Osób Samotnych

Dodano przez MOPS Kalisz, 2021-12-27 09:17:26

    Najtrudniejszym czasem dla samotnych osób starszych jest okres świąt.
    Samotna wigilia boleśnie przypomina o bliskich, którzy odeszli.
Dlatego co roku organizujemy dla naszych podopiecznych spotkania wigilijne. Tak było i w tym roku.
W dniu 23 grudnia 2021r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu odbyła się wieczerza wigilijna dla osób starszych, samotnych, uczestników Klubu Integracji Społecznej.

    Podczas wigilii serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia, wygaszenia sporów , spokoju i nadziei zgromadzonym gościom złożyła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Iwona Niedźwiedź.

    Wieczerzę uświetnił występ artystyczny w wykonaniu grupy Frattelli Tutti przy akompaniamencie skrzypiec i gitary. Pełen wzruszeń koncert zachęcił gości do wspólnego kolędowania. W świąteczny nastrój wprowadził uczestników spotkania także niepowtarzalny występ 8-letniej Marianny, która na oboju zagrała piękne polskie kolędy.
 
    Radość ze wspólnych chwil najlepiej oddają uśmiechy, wzruszenie i wdzięczność na twarzach naszych podopiecznych. Wiemy, że dla wielu z nich spotkanie to, było jedyną prawdziwą wigilią w tym roku.
    Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek przygotowany przez Fundację CHOPS, oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci z klasy II B Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 w Kaliszu kartki bożonarodzeniowe z życzeniami świątecznymi.
Dzięki zaangażowaniu pracowników ośrodka na stołach nie zabrakło: barszczu z uszkami, kapusty z grochem, smażonego karpia, pierogów, makiełek i wielu innych tradycyjnych wigilijnych potraw.…..