Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

WIGILIA SENIORÓW W KLUBIE INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

Dodano przez MOPS Kalisz, 2018-12-22 12:15:26

Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem Bożego Narodzenia w obecności bliskich, w towarzystwie innych osób...

    W tych wyjątkowych dniach samotność doskwiera szczególnie. Stąd w świątecznym czasie nikt nie chce być sam.
    Wigilia - to dla wielu osób jedyna okazja, aby zasiąść przy wspólnym stole i przełamać się opłatkiem. Dlatego w tym szczególnym okresie w dniu 18 grudnia 2018 r. odbyła się w Klubie Integracji Społecznej uroczystość wigilijna zorganizowana dla osób starszych .
    Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Eugenia Jahura wszystkim uczestnikom spotkania złożyła serdeczne życzenia:

„... zdrowych, spokojnych, Świąt Bożego Narodzenia, niosących radość, życzliwość dobro i nadzieję na lepsze jutro...”
 
    Uczestnicy spotkania tradycyjnie łamali się opłatkiem. Na świątecznym stole wśród Bożonarodzeniowych dań wigilijnych – zgodnie z kultywowanym przez osoby starsze zwyczajem – na stole znalazło się 12 dań, m.in. był barszcz czerwony z uszkami, pierogi, ryby, kapusta z grochem, kutia, makiełki, sałatki, makowiec, piernik i wiele innych tradycyjnych potraw.

Uczestnicy spotkania wspólnie śpiewali kolędy przy akompaniamencie Pana Czesława, który grał na akordeonie i keyboardzie.

Wigilia dostarczyła osobom biorącym w niej udział wiele radości i wzruszeń.