Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

WIGILIA W KLUBIE INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-12-22 13:46:10

    Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem Bożego Narodzenia. Tego dnia nikt nie chce być sam, każdy szuka obecności bliskich, towarzystwa innych...
    Wigilia - to dla wielu osób jedyna okazja, aby zasiąść przy wspólnym stole i przełamać się opłatkiem. Dlatego w tym szczególnym okresie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje wigilię dla osób korzystających z pomocy Klubu Integracji Społecznej.
    Także w tym roku, w dniu 20 grudnia 2017r. odbyła się uroczystość wigilijna w Klubie Integracji Społecznej.
    Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Eugenia Jahura wszystkim uczestnikom spotkania złożyła serdeczne życzenia:

„... zdrowych, spokojnych, otulonych ciepłem
i opromienionych blaskiem gwiazdy betlejemskiej
Świąt Bożego Narodzenia, niosących radość, życzliwość
dobro i nadzieję na lepsze jutro...”

 
    Uczestnicy spotkania tradycyjnie łamali się opłatkiem. Na świątecznym stole wśród Bożonarodzeniowych dań wigilijnych był barszcz czerwony z uszkami, pierogi, ryby, kapusta z grochem i wiele innych tradycyjnych potraw.

    Wyjątkowego i ciepłego charakteru całej uroczystości dodał występ zespołu Państwa Kyciów, który zachęcił zgromadzonych gości do wspólnego kolędowania.
Wigilia dostarczyła osobom biorącym w niej udział wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

  -  Takie spotkania pokazują nam, że to, co robimy ma sens. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i gesty, za uśmiech i słowa wdzięczności, które otrzymaliśmy. Spotkanie wigilijne było naprawdę wzruszające.