Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Wigilia w Klubie lntegracji Społecznej

Dodano przez MOPS Kalisz, 2019-12-18 09:09:50

    W dniu 16.12.2019r. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób korzystających z pomocy Klubu Integracji Społecznej.
    Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny zwłaszcza dla osób samotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, często odrzuconych przez rodzinę i najbliższych. Każda z tych osób w tych szczególnych dniach, gdy samotność tak bardzo doskwiera nie chce pozostawać sama. Psychoterapeuci uzleżnień Błażej Małecki i Marcin Wasela, prowadzący w Klubie Integracji Społecznej zajęcia informacyjno – edukacyjne dla osób uzleżnionych i współuzależnionych przywitali uczestników spotkania, którym serdecznie podziękowali za aktywny udział w przygotowaniach potraw wigilijnych. Dzięki zaangażowaniu uczestników grup wsparcia wśród świątecznych dań na stołach nie zabrakło: barszczu z uszkami, kapusty z grochem, smażonego karpia, makiełek i wielu innych....
    Podczas wigilii serdeczne życzenia zdrowia, wygaszenia sporów w rodzinie i przezwyciężenia własnych słabości zgromadzonym gościom złożyła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Eugenia Jahura.