Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Wycieczka edukacyjno - plenerowa Seniorów w Dolinę Baryczy

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-06-21 15:16:29

 We wtorek 20 czerwca 2017 r. odbyła się kolejna z atrakcji, które Klub Integracji Społecznej zaplanował dla naszych Seniorów w ramach programu „Aktywny Senior" wycieczka edukacyjno - plenerowa w Dolinę Baryczy -€“ krainę stawów i lasów.

 Pełni dobrego humoru, ciekawi nowych wrażeń oraz zadowoleni ze swojego towarzystwa – Seniorzy - korzystający z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu mieli okazję zwiedzić jeden z bardziej urokliwych zakątków Polski Wielkopolską Dolinę Baryczy.

 Uczestników wycieczki zachwycił niezwykle urokliwy krajobraz. Dolina Baryczy, to miejsce gdzie czas jakby się zatrzymał, spokój, czystość i kameralność robią niesamowite wrażenie. W Parku Krajobrazowym znajdują się liczne stawy rybne, mokradła, lasy oraz skarby przyrody. Dolina Baryczy, to obszar "Specjalnej Ochrony Ptaków" w ramach Europejskiej Sieci Natura. Park jest siedliskiem dla około 300 gatunków ptaków.

 Główną atrakcją wycieczki był spacer promenadą i Mini Zoo, a w nim strusie, kucyki, bażanty, pawie, koziołki, dziki, owce… .

 Seniorów urzekła także wystawa zabytkowego sprzętu AGD. Były tam przedmioty, z których Seniorzy w swojej młodości sami korzystali, a które dziś są już zapomniane np. pralka, tarka, magle, drewniane niecki do chleba, „żelazka na duszę", młynki i ręczne maszynki do mielenia oraz wiele, wiele innych. Wystawa ta dla Seniorów okazała się powrotem do przeszłości, którą wszyscy z sentymentem wspominali.

Nasi kaliscy Seniorzy, niewątpliwie zmęczeni intensywnością zwiedzania, ale i pełni wrażeń i pomysłów na kolejne wydarzenia wyruszyli w drogę powrotną.

Czas wspólnie spędzony sprzyjał integracji. To był mile, wspólnie spędzony dzień oraz okazja do zregenerowania sił.