Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Wycieczka plenerowa do Gołuchowa

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-09-06 10:21:08

    Opiekunowie mieszkań chronionych mieszczących się przy ul. Częstochowskiej zorganizowali dla swoich podopiecznych wycieczkę plenerową do Gołuchowa oddalonego 17 km od Kalisza.
    Miejscowość jest ciekawym miejscem turystycznym. Na obszarze Gołuchowa znajduje się wspaniały zabytkowy zamek, którego dzieje są związane ze znakomitymi rodami Wielkopolski- Leszczyńskich, Działyńskich i Czartoryskich. Gołuchowską posiadłość otacza ogromny park angielski, który jest wspaniałym miejscem wypoczynku . Wielką atrakcją cieszy się również zagroda zwierząt z żubrami. Można odwiedzić tu również ciekawe Muzeum Leśnictwa.
Miejscowość należy do jednej z z większych atrakcji Wielkopolski i jest wyśmienitym miejscem na wycieczkę.
    Mieszkańcy mieszkań chronionych od wczesnych godzin rannych przygotowywali się na wspólny piknik. Uczestnicy wyjazdu dotarli do Gołuchowa samochodem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Po dotarciu do gołuchowskiego parku uczestnicy zwiedzali urokliwe zakątki, alejki i piękne drzewa. Mieszkańcy podziwiali bogactwo przyrodnicze polskiego lasu, poznali liczne gatunki roślin. Sympatyczny spacer przebiegał we wspaniałej atmosferze. Czas mijał szybko na rozmowach. Po spacerze wśród drzew, blisko plaży wszyscy mieszkańcy chętnie zasiedli do biesiadowania przy herbacie, kawie i słodkościach. Przy rozmowach u wszystkich gościł uśmiech na twarzach. W godzinach popołudniowych zadowoleni, choć zmęczeni intensywnym wyjazdem uczestnicy powrócili do swoich mieszkań.
Piknik w Gołuchowie, to czas, który sprzyjał integracji, dzieleniu się wiedzą i wymianie rożnych doświadczeń życiowych.