Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Wyjazd uczestników KIS do Wrocławia

Dodano przez MOPS Kalisz, 2021-11-10 08:12:50

Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Muzeum Narodowe z Panoramą Racławicką - dziełem Jana Styki i Wojciecha Kossaka, upamiętniające tradycje narodowe w 100 rocznicę insurekcji kościuszkowskiej- bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 roku pod Racławicami. Efekt trójwymiaru robił niesamowite wrażenie na zwiedzających, którzy na pierwszy rzut oka nie wiedzieli, czy jeszcze spoglądają na obraz czy na modele armat znajdujących się na przedpolu. Poruszanie się po krętej platformie oraz specjalne oświetlenie i zaciemnienie utworzone pod odpowiednim kątem, potęgowały zamierzony efekt iluzji.

Po spożyciu smacznego obiadu, uczestnicy spacerowali po wrocławskim pięknym rynku, który o zmierzchu rozbłysnął kolorowym oświetleniem, oddając piękno ratusza i okalających rynek kamienic.

Najważniejszym punktem wyjazdu był spektakl w Operze Wrocławskiej  pt. "Anna Karenina". Powieść Lwa Tołstoja o tym samym tytule, jest jedną z najbardziej znanych na świecie historii o miłości. Wielokrotnie była adaptowana na potrzeby opery, baletu, filmu czy teatru. Tym razem uczestniczyliśmy w inscenizacji baletu. Spektakl był prawdziwą ucztą dla duszy, tym bardziej, że większość uczestników gościła w operze pierwszy raz w życiu.

Zmęczeni"Klubowicze", ale pełni wrażeń z pobytu w atrakcyjnym Wrocławiu, powrócili do Kalisza.

 

* Wyjazd dla Seniorów  i osób bezrobotnych, został realizowany w ramach  programu „Aktywny KIS”, który współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej