Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Wypoczynek, rekreacja i edukacja dla Seniorów w Gołuchowie

Dodano przez MOPS Kalisz, 2016-06-22 14:56:04

Klub Integracji Społecznej w ramach działań wspierających osoby starsze, objęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu umożliwia seniorom korzystanie z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej.

W dniu 15 czerwca 2016 r. zorganizowano wycieczkę do Gołuchowa.

Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu mieli okazję nie tylko do wypoczynku na trenie największego w Wielkopolsce zespołu zamkowo – parkowego, ale także do edukacji przyrodniczo – leśnej.

Gołuchowski park zajmuje powierzchnię 160 ha, na której rośnie blisko 600 gatnków drzew i krzewów z czego 262 drzewa mają wymiar pomnikowy.

Parkowe alejki i ścieżki natomiast liczą łącznie 26 km. długości Tak więc Gołuchów zapewnia niesamowite warunki i walory do długich spacerów i rekreacji..

Osoby starsze zwiedziły wchodzące w skład Ośrodka Kultury Leśnej Muzeum Leśnictwa funkcjonujące w takich obiektach jak : "Oficyna", "Powozowania", "Owczarnia", "Dybul" oraz "Chałupa – leśniczówka"

Przewodnik Muzeum zaprosił seniorów na wyjątkowe spotkanie z Lasem, które pozwoliło im odkryć tajemnice przyrody .

Jednodniowa wycieczka nie pozwoliła jednak na poznanie wszystkich atrakcji Ośrodka Kultury Leśnej i dlatego uczestnicy wycieczki oczekują kolejnej wyprawy i powrotu do Gołuchowa.... .