Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA > Aktualności

Aktualnośći

Zbliża się 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć

Dodano przez MOPS Kalisz, 2017-11-07 09:42:30

    W październiku odbył się cykl warsztatów z zakresu profilaktyki przemocy w Szkole Podstawowej nr 14 im. Władysława Broniewskiego przy ul. Mickiewicza 11 w Kaliszu. Warsztaty były prowadzone przez specjalistów Działu Interwencji Kryzysowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaliszu - p. Danutę Liskowską i p. Edytę Guziewicz. Zajęcia były podzielone na 4 cykle, jeden cykl obejmował 45 – minutową godzinę lekcyjną. Zajęcia były przygotowane dla klas IV i V.
    Pierwsze zajęcia dotyczyły uświadamiania sobie i różnicowania emocji oraz roli, jaką pełnią emocje. Tematyką drugiego cyklu było stawianie granic oraz nauka mówienia „nie” w sytuacjach, które wymagają asertywności. Podczas trzecich zajęć uczniowie zastanawiali się jaka powinna być „osoba godna zaufania”. Z kolei na ostatnich zajęciach prowadzący przekazali trzy strategie bezpieczeństwa wraz z ćwiczeniem tych strategii na wybranych historyjkach. Tematyka tych zajęć jest bardzo ważna i istotna. Spotkania przebiegały w pogodnej atmosferze, z uśmiechem na twarzach zarówno uczniów, nauczycieli, jak i prowadzących.
    Warsztaty o tej tematyce są sukcesywnie prowadzone także w kolejnych kaliskich szkołach. Warsztaty są prowadzone w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć.

Zatem – do zobaczenia!