Ta strona używa plików cookies.
Klauzula informacyjna    Jak wyłączyć cookies? OK
STRONA GŁÓWNA
MOPS Kalisz Informujemy, że rusza nabór wniosków przez powstające Katolickie Stowarzyszenie Św. Krzysztofa:

A. o przyznanie opiekuna osoby niepełnosprawnej poszkodowanej przez np. wypadek w pracy, rolnictwie, na gospodarstwie, w drodze, na lekcjach nauki jazdy konno, itp.) trwale przykutymi do łóżka bądź wózka inwalidzkiego. Warunkiem złożenia wniosku to, że osoba poszkodowana była trzeźwa w chwili zdarzenia losowego i nie doprowadziła do niego z własnej winy czy zaniedbania a do zdarzenia doszło po 1 maja 2004 roku. W przypadkach szczególnych możemy rozpatrzyć wnioski z wcześniejszą datą zdarzenia. 


B.
o przyznanie świadczenia dla osób opiekujących się poszkodowanymi przez sytuacje losowe (np. wypadek w pracy, rolnictwie, na gospodarstwie, w drodze, na lekcjach nauki jazdy konno, itp.) trwale przykutymi do łóżka bądź wózka inwalidzkiego. Stowarzyszenie wypłaca bezzwrotną pomoc pieniężną na rzecz opiekunów, nie na rzecz osoby poszkodowanej.  

Opiekunowie są bardzo ważnym ogniwem w życiu poszkodowanych i nikt nie docenia ich pracy. Ich lepsze warunki bezpośrednio przełożą się na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych.

Warunki szczegółowe uzyskania świadczenia:

1. do wypadku osoby poszkodowanej, którą opiekuje się opiekun doszło po 1 maja 2004 roku - w przypadkach szczególnych od 1 stycznia 1998 roku;

2. osoba poszkodowana była trzeźwa w chwili zdarzenia losowego i nie doprowadziła do niego z własnej winy czy zaniedbania;

3. opiekun jest członkiem rodziny osoby poszkodowanej - rodzicem, dzieckiem, rodzeństwem lub współmałżonkiem;

4. osoba, której opiekun świadczy bezpłatną pracę opiekuńczą posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;Numer telefonu do dyspozycji osób zainteresowanych złożeniem wniosku:  663-200-188.

Wniosek o świadczenie dla opiekuna

Wniosek o przyznanie opiekuna wolontariusza

Przewidywany termin rozpoczęcia naboru wniosków to 14 marca 2017 roku, jednakże wcześniej jesteśmy dostępni pod telefonem i służymy radą oraz szczegółowymi informacjami.

Katolickie Stowarzyszenie Św. Krzysztofa

www.sw-krzysztof.org